Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü?

Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü?, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü? başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü? başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Yağları Kaslara Dönüştürmek Mümkün mü?

Pek çoğumuz için cevabı merak edilen sorulandan biridir bu. Acaba sıkı çalışırsak, vücudumuzdaki yağları kaslara dönüştürmek gibi bir şansımız var mı?

Bu sorunun cevabını merak eden herkesle şimdi uzmanından aldığımız bilgiler ışığında paylaşmak istiyoruz.

Spor koçu Hakan Nergis, yağların kaslara dönüşmeyeceği gibi kasların da yağlara dönüşme olasılığı olmadığını belirtti. “Yağlar ikazlamaz ve kaslar ise ikazlma sonucunda harekete geçerler” dedi.

Yağların depolama özelliği olduğunu fakat kasların böyle bir özelliği bulunmadığını da vurgulayan Hakan Nergis, ağırlık antrenmanı ile birlikte vücuttaki kas yoğunluğunun artacağını belirtti. Nergis, aynı anda yağların da erimeye başlamasının kişiyi böyle bir yanılgıya sürükleyebileceğini de sözlerine ekledi.

Yağlar kasa dönüşebilir mi

“Karbonhidratlardan sonra vücuda enerji sağlayan ikinci madde yağlardır” diyen Hakan Nergis, her şeyin fazlasının yağ olarak vücutta depolandığını açıkladı. Hakan Nergis, vücudun 100 gr proteine ihtiyacı varsa ve biz 120 gr tüketmişsek aradaki farkın da yağ olarak depolanacağını belirtti.

Yağların vücutta, kaslara göre daha fazla yer kapladığını söyleyen Nergis, ne kadar çok kasa sahip olursak, kasların yağları yakma oranının da o denli fazla olacağını sözlerine ekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir