Maydanozla Gelen Mucize

Maydanozla Gelen Mucize, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Maydanozla Gelen Mucize başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Maydanozla Gelen Mucize başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Maydanozla Gelen Mucize

  Maydanoz yemeklerimizde lezzet arttırıcı olarak kullanılır. Ancak onda lezzetten daha fazlası vardır. İdrar yolları enfeksiyonları ve böbrek ile ilgili diğer sağlık poblemlerinda etkilidir .Maydanoz bunun yanı sıra vücudun su tutmasını önlediği için de faydalıdır.

 Burada tarifini vereceğimiz maydanoz çayı, Balkanlar’da çok popüler oldu. Vücudunuzdaki fazla sudan kurtulmanıza yol gösterecek bu tarifi kaçırmayın.Hazırlama yöntemi de çok basit.

-Yarım demet saplarıyla doğranmış maydanoz

-1 litre su
 

Suyu kaynatın ateşten aldıktan sonra içine kıyılmış maydanozu ilave edin. 20 dakika demlenmesini bilave edin. Süzün ve için.

Maydanoz çayı, kuvvetli diüretik etkisiyle vücudumuzdan toksinleri, bakteri ve zararlı maddeleri uzaklaştırır.Ayrıca, serbest radikallerin etkilerini yok eder. Kanser gibi ciddi hastalıkların riskini azaltan mükemmel bir antioksidandır.

Maydanoz çayı için önerilen doz günlük bir litredir.Günlük hazırlayıp hepsini aynı gün tüketmek gerekir. Artarsa atın. Ertesi güne bırakmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir