Kilo Vermek İçin Van’a Yolculuk

Kilo Vermek İçin Van’a Yolculuk, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Kilo Vermek İçin Van’a Yolculuk başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Kilo Vermek İçin Van’a Yolculuk başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Kilo Vermek İçin Van’a Yolculuk

Büyük şehirlerde birden fazla klinik, kilo problemine çözüm aramaya ve kendilerine baş vuranlara çare olmak için araştırmalarına devam etmekte. Bu sayede kilo sorununa Van’da çözüm bulanlar da var.

Bunun sebebi ise; Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bulunan ve çoğu büyük şehirde ya da özel hastanelerde bile olmayan, çok kapsamlı bir obezite ve diyabet cerrahisi merkezinin olması.

Merkezin kurucusu Doç. Dr. Aziz Sümer’e yurdun her yerinden başvurular yapılıyor. Aziz Sümer, uyguladığı tüp mide cerrahi operasyonu aracılığıyla, kilo problemi yaşayan birden fazla kişiyi yöntemle zayıflatıyor. Hastalarından biri de Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Çankaya.

Kilo Vermek İçin Van'a Yolculuk

Kilo vermek için Van’a giden 26 yaşındaki Emre Karakaş, ameliyat sonrası 85 günde 30 kilo verdi. Canan Onaç ise 110 kilodan 65 kiloya inerek, hayata yeniden başlayanlardan biri.

Midenin uzunlamasına daraltıldığı ‘Tüp Mide’ uygulaması özellikle şişmanlık nedeniyle sağlığı tehlikeye girmiş diyabet hastalarına ve günlük işlerini yürütemeyen aşırı kilolu hastalara uygulanan bir yöntem.

Yöntemin “estetik için değil, sağlık için zayıflama” sloganıyla paralel olması gerektiğini söyleyen Doç. Dr. Aziz Sümer, yurdun her yerinden kendisine başvuran aşırı kilolu hastaları ameliyat ediyor.

Obezitenin insan sağlığını çok büyük bir ölçüde etkilediğini ve hastalarının hayata küsmüş halde kendisine başvurduklarını söyleyen Sümer, çok aşırı şişman hastaların 1 yıl gibi bir süre içerisinde fazla kilolarının yüzde 80’inden kurtulduklarını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir