Ilık Limon Suyu İçmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki

Ilık Limon Suyu İçmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Ilık Limon Suyu İçmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Ilık Limon Suyu İçmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Ilık Limon Suyu İçmek İçin O Kadar Çok Neden Var ki

Limonu Evden Eksik Etmeyin

Limon adeta bir mucize. Günlük ihtiyacımız olan C vitaminin yüzde 64’ünü içerir. Polifenoller ve terpenler gibi fitokimyasal maddeler yönünden zengindir.Uzmanlar artık güne bir bardak ılık limonlu su içerek başlamamızı öneriyor.Bu limonlu suyu hazırlamak için biraz su kaynatın, ılımasını bilave edin ve sonrasında biraz sıkılmış limon suyu ilave edin.Bu kadar basit.Sabahları bu suyu içtiğinizde, gerekli besin maddelerini almış oluyorsunuz .Limon C ve B vitaminleri, antioksidanlar, protein, fosfor, flavonoidler, uçucu yağlar, potasyum ve karbonhidratlar yönünden çok zengindir.Limon suyunun kuvvetli antibakteriyel ve antiviral etkisi bağışıklık sisteminize iyi gelecek ve vücudunuzu enfeksiyonlar ve hastalıklara karşı kuvvetli kılacaktır.Güne ılık limonlu su ile başlamak, sindirim sisteminize de iyi gelir. Açlık hissini bastırarak kilo verme sürecinde de yardım edecektir. Vücudunuzun pH dengesini düzenler ve asit düzeysini düşürür. Alkalin bir ortam sağlar.

Ilık limonlu suyun  faydaları

Akneleri iyileştirir. Vücudun asit düzeysini azaltarak akneleri iyileştirir. Yeni akne oluşumunu önüne geçer. Yüzünüzü limon suyu ile yıkayıp sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

İştahı bastırıyor .Kan şekeri düzenler ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olmaktadır. İçerdiği zengin vitamin ve enzimler aracılığıyla, limon suyu iştahınızı bastırır. İçerdiği Pektin maddesi sindirim sisteminizin durumunu iyileştirmenize yardım edecektir.

Böbrek taşlarını temizler. İçerdiği zengin potasyum, oksalat oluşumunu önler.

-Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.Limon lenf sistemİ için de mükemmeldir. Bağışıklık sistemini patojenlerden arındırır.

Safra kesesi ağrısı .Öğle yemeğinde içilen bir bardak ılık limonlu su safra taşlarını ortadan kaldırmaya ve neden olduğu acının azalmasına yardım edecektir.

Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyon . Limon C vitamini yönünden zengin doğal bir antioksidandır ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Soğuk algınlığı ve grip ile savaşmanıza yardım eder. Güçlü antibakteriyel ve antiviral özelliği kış aylarında en iyi korumayı sağlayacaktır.

-Reflü. Midenizde reflü varsa limon suyu, etkilerini azaltacaktır.

-Tırnaklarınızı sertleştirir. Limon suyu ile ovmak tırnaklarınızı daha kuvvetli kılacak ve üzerlerinde bulunan beyaz noktaları da temizleyecektir.

-Gıda zehirlenmesine karşı da birebirdir. Antiseptik özelliği aracılığıyla yurtdışına çıktığınızda görülen turist ishali denen nahoş durumu engelleyecektir.

Fibromyalji tedavisinde kullanılır. Limon suyu içmek fibromiyaljinin neden olduğu yorgunluğu giderir.Enflamasyonu azaltır. Güçlü anti-enflamatuar özelliği nedeniyle vücudunuzdaki iltihaplanmanın azalmasına yardım eder.

Egzersiz sonrası oluşan kas ağrılarını geçirir. Egzersizden sonra kas ağrınız olursa, bir bardak limon suyu için.

Eklemlerdeki şişme ve ağrıyı azaltır.İçilen limon suyu eklemdeki ürik asit birikimini önleyerek ağrıyı etkin biçimde azaltacaktır.

-Kolit tedavisine yardım eder.Kolit, vücuttaki asit / baz dengesinin bozulmasıyla oluşur. Bu durumu düzenli olarak limon suyu içerek tedavi edebilirsiniz, çünkü  limon pH düzeyini dengelemeye yardımcı olmaktadır ve kandaki asitliği azaltır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir