Evde Doğal Öksürük Pastil Yapımı! Doğal ve Etkili

Evde Doğal Öksürük Pastil Yapımı! Doğal ve Etkili, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Evde Doğal Öksürük Pastil Yapımı! Doğal ve Etkili başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Evde Doğal Öksürük Pastil Yapımı! Doğal ve Etkili başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Evde Doğal Öksürük Pastil Yapımı! Doğal ve Etkili

Gribin bizleri ne zaman yakalayacağını bilemiyoruz, dolayısıyla tedbirli olmakta fayda var, öyleyse öksürme  ve boğaz ağrısı gibi belirtilerin önüne geçmeniz gerekiyor.

Birçok kişi hemen pastillere yönelmekle birlikte, öksürükle başarılı bir biçimde savaşsa bile, diğer yan etkilere yol açan tehlikeli kimyasal maddeler açısından yüksektir ve sorunun kökünü ele almazlar.

Öksürük oldukça sinir bozucu olabiliyor olsa da, mikroplardan, sekresyonlardan, mikroplardan ve yabancı parçacıklardan gelen büyük pasajları temizlediği için, amacı yararlı olan doğal bir refleks.

Gittikçe daha zehirli bir ortamda yaşadığımız için öksürük, bizi ölümcül parçacıklara karşı koruyor ve birçok hava yolu hastalıklarını önlemeyi başarabiliyoruz.

Öte yandan öksürük geçici ve ağrılıysa size yardımcı olabilir, fakat kronik ise derhal tedavi edilmelidir.

Öksürük tedavisi, gerçek nedeni bazen vücudu iyileştirmeye ihtiyaç duyduğu için tedavi etmelidir. Bazı öksürük pastilleri tıkanıklığı hafifleten ve kalp hızını doğrudan etkileyen bileşenlere sahiptir.

Psödoefedrin hidroklorür, dekstrometorfan, efedrin öksürük semptomlarını baskı altında tutmasına rağmen, olumsuz etkilere neden olabilir ve diğer ilaçlarla etkileşime girebilirler.

Aşağıdaki doğal öksürük damlaları lezzetlidir ve bağışıklık sistemini güçlendiren ve iyileşme zamanını hız kazandıran maddeler içerir. Nasıl hazırlanacağı ise şöyle;

İçindekiler :

  • 100 gr’lık ham organik bal
  • 100 ml hindistancevizi yağı
  • Bir tutam tarçın

Maddelerin sağlık yararları :

Organik bal kuvvetli bir antibakteriyel, antiviral ve anti-fungal özelliklere sahip olup boğaz ağrısı ve öksürüğü hafifletir. Yakın tarihli bir araştırma, balın çocuklarda gece öksürüğünün hafifletilmesinde çocuk öksürük şurubu ana maddesinden daha etkili olduğunu göstermiştir.

Ham bal aynı zamanda solunum sistemindeki iltihaplanmayı tedavi eder, solunum zorluklarını tedavi eder, karaciğeri temizler ve bağırsak sağlığını destekler.

Diğer taraftan hindistancevizi yağı, kötü bakteri, mantar ve virüsleri yok eden laurik asitte yüksektir ve enfeksiyonları önlemenize yardımcı olmaktadır. Kemiklerde minerallerin emilimini de destekler ve kan basıncını ve yüksek kolesterol düzeylerini azaltır.

Hazırlanışı :

Hindistan cevizi yağı bir kabın içine dökün ve köpürünceye kadar karıştırın. Ardından yavaşça bal ekleyip tam ve kalın bir macun elde etmek için karıştırmaya devam edin. Sonunda tarçını ilave edin.

Ardından, karışımı boş buz kalıbına dökün ve yarım saat boyunca dondurun. Öksürük damlalarını buzdolabında can bir kavanozun içinde 2 ay kadar saklayabilirsiniz.

Bu öksürük damlaları günlük olarak önleyici bir önlem olarak da kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir