Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun

Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Evde Basit Bir Uygulama İle Saç Bitinden Tek Seferde Kurtulun

Çocukları saç derisinin kaşındığından şikayet edince ebeveynlerin aklına gelen ilk şey saç bitidir, ve maalesef onlardan kolay kurtulmak pek de mümkün değildir.

Bit, son derece zor ve can sıkıcı olduğu için, bu bir korku haline geliyor. Aslında, bit kanatları olmayan, kanla beslenen ve son derece bulaşıcı olan ufak böceklerdir.

Yetişkinler bazen çocuklarının saçlarında bit bulabilirler fakat çocukları okula yahut anaokullarına götürdükleri için genellikle onlardan muzdarip olurlar. Bit bitkilerinde tehlikeli değildir, fakat saçlı deride iltihaplanma ve kaşıntıya neden olabilirler.

Üstelik zamanında çıkartılmazlarsa süper oldukça hızlı çoğalırlar ve ciddi bir enfeksiyona neden olabilirler.

Piyasada çok sayıda anti-bit şampuanı var ve oldukça pahalı fakat etkisiz. Saçları tararken saatlerce zaman harcamanıza rağmen yine parazitleri arkasında bulacaksınız.

Bu sayede, şu ev yapımı çareler baş bitini neredeyse anında gidermenize yol gösterecektır!

İhtiyacınız olan malzemeler :

İçindekiler :

  • Bit tarağı
  • Ağız suyu (gargara)
  • Beyaz sirke
  • Duş bonesi yahut plastik torba
  • Havlu

Talimatlar :

Çocuğunuzun başını gargara (ağız suyu) ile yıkayın ve saçları plastik torbaya yahut boneye sarın. Ardından, birkaç kat daha örtün. Bir saat bırakın ağız yıkama suyu kuvvetli bir kokuya sahip olması nedeniyle bitleri uzak tutacak.

Ardından, kafaya sardığınız bone ve poşetleri çıkarın ve saçları beyaz sirke ile yıkayın. Bit yumurtalarını kaldıracaktır.

Saçları tekrar bir torba / şapka ile bir saat daha örtün. Daha sonra, şapka / boneyi çıkarın ve çocuğunuzun saçlarını bir kez daha normal bir şampuanla yıkayın. Saçları bir bit tarağı ile tarayın.

Daha iyi etkiler için, okula başlamadan önce çocuğunuzun saçlarını bir kez daha bir gargara suyunu bir şişeye koyup saçlarına püskürtün.

Bu tedavi inanılmaz efektler sağlayacak ve aynı zamanda çocuğun kan dolaşımına girebilecek ve daha ciddi sağlık poblemlerina neden olabilecek, bitkilere karşı tazmin edilmiş ürünlerdeki tehlikeli kimyasallardan kaçınacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir