Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak

Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Çocuğunuzun Süt Dişlerini Asla Atmayın! Anneler Mutlaka Okuyun Bakın Gelecekte Ne İşe Yarayacak

Ne güzel bir seramonidir değil mi çocuğunuzun çıkan süt dişlerine yapılan muamele. Son zamanlarda diş buğdayı gibi bir adet göze çarpıyor, aslında uzun süredir olan fakat konseptlerle günümüze bir araya getirilen eğlenceli bir diş kutlaması.

Bizim zamanımızda yatık altına diş konurdu, diş perisi gelip dişi alır yerine bir miktar para bırakırdı. Tabi ki böyle bir şey yok fakat bir süre bile olsa diş perisinin varlığına inanmak zaten çocuklara mahsus bir şey değil midir?

Ayrıca benim hatırladıklarım arasında çatıya atılan dişler de vardı, ve daha pek çoğu. Nasıl olursa olsun son derece keyifli ve eğlenceli zamanlardı. Şimdilerde ise doktorlar çocuklarınızın süt dişlerini saklamanız konusunda anne ve babaları şiddetle ikazyorlar. Bunun sebebi ise ileride çocuğunuz ciddi bir hastalığa yakalanırsa, süt dişiyle hücre çoğaltılması yapılabiliyor.

Bunun anlamı, daha sonradan bir çocuğun sebebi ne olursa olsun yedek dokuya ihtiyacı olursa, bebek dişlerinin kök hücreleri, gerekli dokuyu büyütmek için kullanılabilir. Oldukça Muhteşem değil mi?

Potansiyel olarak, bebeğin dişlerini saklamak, hayat kurtarabilir ve çeşitli hastalıkları tedavi edebilir. Dolayısıyla, dişiniz için bir miktar para almanın harika olduğunu düşündüğünüzde, kalp hücrelerinden beyin hücrelerine kadar her türlü dokuyu büyütme ve hasar görmüş dokuları onarma şansı gerçekten harika.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir