Bu Bitki Sigara İsteğini Yok Ediyor

Bu Bitki Sigara İsteğini Yok Ediyor, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Bu Bitki Sigara İsteğini Yok Ediyor başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Bu Bitki Sigara İsteğini Yok Ediyor başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Bu Bitki Sigara İsteğini Yok Ediyor

Sigara, zararlı bir alışkanlıktır fakat bu insanları sigara içmekten alıkoymaz. Nikotin insanlara ihtiyaç duyulmasını sağlayan oldukça bağımlılık yapıcı bir maddedir ve buna ihtiyaç duyarlar.

Sigara içenler nikotin almadıklarında çekilme evresinin bir tezahürü olan rahatsızlık hissederler. Fiziksel belirtiler bir hafta içinde duracak, fakat isteği bastırmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyarlar.

Yine de, yakın tarihli bir Alman çalışmasında, Stevia bitkisi (şekerotu) alkol ve sigaradan kaçınmada büyük yardımcı olabileceği gösterdi. Bu bitki krizantem ailesinin bir üyesidir ve Paraguay’a özgüdür. Uzun süre tatlandırıcı olarak kullanılmıştır. Stevia, istek ve beyin gönderdiği sinyalleri engelliyor.

Bu nedenle, sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, her gün birkaç damla Stevia tüketmeye başlamalısınız.

Stevia, hipertansiyon, diyabet ve obezite açısından oldukça faydalıdır. Cildi besler ve sıkılaştırır, sivilceleri tedavi eder ve dermatiti dengede tutar.

Evde büyütmek için :

Dondurucu koşullarda hayatta kalamaz. Stevia’yı, kaliteli topraklara sahip 50 cm’lik kaplara yerleştirin. Direkt güneş ışığına maruz kalacak biçimde yerleştirin ve toprak kuruduktan sonra sulayın.

Bitki solgunlaşırsa, köklerin böcekler tarafından çürütüldüğünü ya da saldırıya uğradığını unutmayın.

Yeni yaprakların büyümesini teşvik etmek için, güz aylarında çiçekleri kesin, daha sonra çiçek açar. Çiçekler beyazdır ve bitkinin daha fazla yaprak salmasına yardımcı olmak için, çiçekleri kapatın. Öte yandan yaprakları, çiçeklenmeden önce güz aylarında en tatlı halini alır.

Yapraklar koparıldığında onları daha uzun süre kullanabilmek için kurutun. Sapları kesin, dokuma kumaşta yahut metal olmayan yüzeylere serin ve yaprakları güneş altında kurutun.

Bu süreç bir gün sürer ve daha sonra onları toplayıp bir kutuya koymanız gerekir. Yaprakları ezin ve toz haline getirin.

Tozu hava geçirmez kaplara dökün ve onları tatlandırmak için yiyecek ve içeceklere ilave edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir