Bebeğiniz Neden Öpülmemeli? Cevaplar Çok Çarpıcı

Bebeğiniz Neden Öpülmemeli? Cevaplar Çok Çarpıcı, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Bebeğiniz Neden Öpülmemeli? Cevaplar Çok Çarpıcı başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Bebeğiniz Neden Öpülmemeli? Cevaplar Çok Çarpıcı başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Bebeğiniz Neden Öpülmemeli? Cevaplar Çok Çarpıcı

Yeni doğan bebeğinizin bakımı, şuana dek yaptığınız en mühim işlerden biridir. Bu bebeğinizin sürekli dikkat ve özenine ihtiyacı olduğu anlamına gelmektedir; böylece sağlık poblemleri önlenir.

Bu aynı zamanda bebeği dış etkenlerden korumak zorunda olduğunuz anlamına gelmektedir arkadaşlarınızı ve yakınlarınızın bebeği öpmek istemesi, ona zarar verebilecek enfeksiyonları ve bakterileri getirebilirler.

Bakteriler ve enfeksiyonlar evlerden oyun alanlarına kadar her yerde bulunabilir, bu nedenle bebeğinizi bu tür ortamlarda getirdiğinizde dikkatli ve özenli olmalısınız.

Bebeğinize yaklaşan ve soğuk algınlığı, öksürük, hapşırıklık ve sinüs poblemleri olan insanlara gerçekten dikkat etmeniz gerekir; bunların hepsi bebeğinizin sağlığını bozabilir.

Aynı şey sizin için de geçerlidir – eğer hasta hissediyorsanız, başkalarının bebeklerinden uzak durun.

Bir bebekle olan temasın ne kadar tehlikeli olduğunu teyit etmek için, İngiltere’den annesi Claire Henderson ve yeni doğan kızı Brooke’un gerçek hikayesi burada. Claire’in bebeği ağızda öpüldüğünde, bebeğin ağzında, yanaklarında ve çenesinde yayan herpes (uçuk) virüsü geliştirildi.

Claire, bebeğinin sağlığı için korkarak hastanede 5 gün geçirmek zorunda kaldı.

Neyse ki bebek iyileşti, herpes virüsü 3 aydan ufak bebekler için ölümcül olabilir ve böyle bir örnek İngiltere’de keşfedildi. Bebek Eloise Lampton virüsle temasa girdi ve ne yazık ki hayatta kalamadı, çünkü birkaç günlüktü.

Claire Henderson bebeğine olanlardan sonra sosyal medyaya şunları yazdı: “Hikayemin başlığı, kimsenin yeni doğan bebeğinin  ağzını öpmesine izin verme, kendini kötü hissetsen bile

Bebekler çok kırılgan ve naziktir ve sağlıkları sürekli olarak izlenmelidir, bu nedenle potansiyel tehlikelerin farkında olun.

Ayrıca, bebekler doğumdan sonra altı hafta boyunca bağışıklık sistemi kurmazlar ve neredeyse her şey onlara zarar verebilir. Basit bir burun akışı ve soğuk bebeğiniz için ölümcül olabilir, bu yüzden ona özen gösterin.

Paranoyak yahut hipokondriyak olmakla ilgili değil, yalnızca bebeğin ihtiyaçları ve sağlığı öncelikli olan özel bir ebeveynlik yapıyorsunuz.

Kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok hepimiz çocuklarımız için en iyisini yaptığımızı düşünüyoruz. Bebeğiniz belli bir çevreye doğru bir biçimde adapte olabildiğinde, yaşadıklarından sorumlu olursunuz.

Hiçbir şey hayattan daha kıymetli değildir ve hayat birinci günden itibaren ölçülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir