Ağız Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolu

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolu, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için Ağız Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolu başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. Ağız Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolu başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

Ağız Kokusundan Kurtulmanın Pratik Yolu

Ağız kokusu dönem dönem herkes de görülebilir, bunun başlıca nedenleri ise ağızda kalan yemek artıkları, diş çürüğü ve mide hastalıklarına dayalıdır.

Ancak bu sorunlardan birine sahip olsanız bile, bu sizin ağız kokusuyla yaşayacağınız anlamına gelmiyor. Çünkü ağız kokusunu kişinin kendi hissetmediği gibi çevresindeki insanlarda yıkıcı etkileri olabilir.

Bunun için tabi ki diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve ağız gargarası yapmak hayati önem taşıyor. Fakat tüm bunlara rağmen ağız kokusundan kurtulamıyorsanız, evde son derece doğal ve etkili bir tarif ile sizlere yardımcı olmayı umuyoruz.

Gerekli Malzemeler :

  • 2 limon
  • 1 su bardağı ılık su
  • 1 tatlı kaşığı tarçın
  • Yarım çay kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı bal

Cam şişenin içine limon suyunu, tarçını ve balı ilave edin, sonrasında ılık su ile kalan malzemeleri ekleyip şişeyi iyice çalkalayın. Sabah akşam birer yemek kaşığı alıp ağzınızı 30 saniye kadar bu karışım ile çalkalayın. Listede yer alan malzemeler tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etki yapmayacağı gibi, ağız ve diş bakımınıza da yol gösterecektır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir