15 Saniyede Sinüs Ağrısından Kurtulun

15 Saniyede Sinüs Ağrısından Kurtulun, Kadın sağlığı bölümünde bu defa siz kıymetli okurlarımız için 15 Saniyede Sinüs Ağrısından Kurtulun başlığı atarak kadın sağlığı üzerine bilgilendirme yapmak istedik. 15 Saniyede Sinüs Ağrısından Kurtulun başlıklı makalemizi sağlığınız için sonuna kadar okumanızı öneririz.

15 Saniyede Sinüs Ağrısından Kurtulun

Basit bir soğuk yahut sinüs enfeksiyonları, burun tıkanıklığının en yaygın nedenidir ve bu da son derece tatsızdır.

Yani bu durumda, virüsler yahut bakteriler sinüs boşluğunun iltihaplı bir kaplamasına neden olan tahrişe neden olurlar. Ayrıca, burun yolları şişer ve tıkanıklıklara neden olur.

Bu engellemeler solunum kuvvetliklerine neden olur ve bu birkaç hafta sürebilir. Bu durumda etkili bir yol bulmanız ve burun tıkanıklığınızı gidermeniz gerekmektedir. Sinüs enfeksiyonunu etkili ve kolay bir biçimde tedavi etmek için birkaç yol önerebiliriz:

Her şeyden önce, burun tıkanıklığını 20 saniyeden daha kısa bir sürede temizlemede son derece başarılı olan bu yöntemi denemelisiniz.

Dilinizi damağınıza doğru yukarı kaldırıp geriye doğru itmelisiniz ve başparmağınızı kaşların arasına koymanız gerekiyor. Ardından, bölgeyi başparmak ile 20 saniye boyunca bastırın ve tıkanıklığı hafifletmek için yeterli basıncı uygulayın.

Böylelikle sinüs pasajını boşaltır ve tıkanıklığı yarım dakikadan kısa zamanda temizlersin.

Vomer kemiği (sapan kemiği) başın içinde burun geçidinden geçen ve ağızda biten bir kemiktir. Kaşlar arasındaki bölgeye bastığınızda ileri geri hareket eder ve tıkanıklığın ve sinüslerin drenajının giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

Aşağıdaki ev yapımı ilaçlar ve gıdalar, sinüs enfeksiyonlarına maruz kalan durumlarda da büyük yol gösterecektır:

1. Buhar Banyosu

Başınızı kaynar suyla dolu bir kaseye tutun ve yavaş nefes almanız gerekir. Buhar burun pasajlarını etkili bir biçimde temizler.

2. Organik elma sirkesi

Sinüs enfeksiyonunu ortalama 4 gün içinde tedavi etmek için günde birkaç kere 3 kaşık elma sirkesi içmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir